X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 29 اسفند 1385 ساعت 02:40

سلامی به لطافت ابرهای بهاری

فردا می شه ۲ هفته که دانشگاه را تعطیل کردیم و زودتر از موعد به استقبال عید نوروز رفتیم. با این حساب از ۴ هفته تعطیلاتمون ۲ هفته دیگه باقی مونده. این روزهای آخر سال ۸۵ هر چی زور زدیم کارهای نیمه تمام را تمام کنیم، نشد که نشد. حالا سال جدید ان شاءالله یه کاریش می کنیم. سالروز شهادت امام رضا علیه السلام را به همه شما تسلیت می گم. یاد اردویی که در دوران راهنمایی با همکلاسی ها و مربیان مدرسه به مشهد رفتیم بخیر...

در یکی از پست های قبلی، به حرفهای آقای سلیمانی وزیر ارتباطات در مورد سرعت اینترنت در ایران، که از سر نادانی ایراد شده بود، اشاره کردم. بد نیست بدانید که ایشون چندی بعد از آن مصاحبه که مورد انتقاد خیلی از متخصصین امر قرار گرفت، در صدد اصلاح برآمدند و از توسعه اینترنت پر سرعت برای کاربران خانگی خبر دادند.
به نقل از ماهنامه دانش و کامپیوتر شماره اسفند ۸۵، وی به ارائه طرحی چند میلیارد تومانی به شورای اقتصاد اشاره کرده و گفته خطوط سیمی فعلی مخابراتی، توانایی ارائه اینترنت بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت را ندارند. این سخنان شخص اول ارتباطات کشور، در حالی مطرح می شود که چندی قبل وی در جمع خبرنگاران نگاه دیگری را به حوزه اینترنت پر سرعت برگزیده بود و گفته بود: بر اساس برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم، کاربران اینترنت در ایران، به اینترنت بیش از ۱۲۸ کیلوبیت نیازی ندارند.
این دو اظهار نظر متفاوت در طول فقط یک ماه، نشان دهنده شکاف گسترده ای است که یا آن را باید به حساب بهبود دیدگاه های این وزارتخانه گذاشت و یا آن را به فقدان اطلاعات لازم در این حوزه نسبت داد. امروزه پهنای باند به عنوان یک شاخص بین المللی در رشد و توسعه کشورها به حساب می آید و هرگونه تصمیم برای کاهش آن، در این مسیر رو به رشد خلل وارد می کند.

البته در اظهارات اخیر وزیر محترم ارتباطات با سیما نیز شاهد اظهار نظری غیر فنی در مورد سرعت اینترنت هستیم، زیرا ایشان در جایی اشاره می کنند که خطوط سیمی مخابراتی توانایی ارائه اینترنت بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت را ندارند، در حالی که کارشناسان و متخصصین امر مخابرات معتقدند خطوط فعلی مخابرات، قادر به شتیبانی از سرعت اینترنت تا ۲ مگابیت برثانیه هستند.

این روزها بزنم به تخته سرعت اینترنتم کمی رو براه تر شده. امید که همین طور باقی؟ ... نمونه! بلکه بیشتر و بیشتر بشه.

خب، شهرام جی هم که به آغوش وطن بگشت. این بار اثری از خنده های مشهورش نبود.

از دانشگاه برایتان بگم: با وجود این که ترم جدیدمون خیلی وقته که شروع شده، ولی هنوز هم یکی از نمرات ترم گذشته مون اعلام نشده. جالبه!

و یک توصیه به اساتیدی که در کلاس ها دم از آکادمیک بودن می زنند و نسبت به دانشجویان پسر ذهنیت خوبی ندارند: قبل از ورود به کلاس درس، از بستن زیپ شلوار خود اطمینان حاصل نمایید. دانشجوهای زیادی هستند که موبایل دارند ها؟

بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک،
شاخه های شسته، باران خورده، پاک
آسمان آبی و ابر سپید،
برگ های سبز بید،
عطر نرگس، رقص باد،
نغمه شوق پرستوهای شاد،
خلوت گرم کبوترهای مست...
نرم نرمک می رسد اینک بهار، خوش به حال روزگار!

                                                                                   عیدتان مبارک!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo